Langų ir durų reguliavimas

Kada reikalingas langų reguliavimas?

Langų reguliavimas reikalingas norint atstatyti gaminį į pirminę padėtį. Tai vienas svarbiausių langų priežiūros procesų padedantis palaikyti bet kokios rūšies lango tarnavimo laiką ir kokybę.

Gamybos metu langai yra sureguliuojami taip, kad varčia būtų idealiai lygi visoms kraštinėms rėmo atžvilgiu. Bet net tuomet, kai langas jau yra sumontuotas, jam gali būti reikalingas reguliavimas. Taip yra todėl, kad ilgainiui keičiasi lango pozicija, kitaip sakant, rėmo atžvilgiu ji tampa ne tokia, kokia turėtų būti iš tiesų – išsireguliuoja. Būtent todėl langus būtina reguliuoti, priešingu atveju gali būti reikalingas remontas.

Kiekvienas langas yra unikalus atsižvelgiant į tai, kaip jis sureguliuotas ir kaip dažnai varstomas. Todėl svarbu stebėti požymius, kurie signalizuoja apie poreikį laiku sureguliuoti langą ir išvengti didelio remonto.

langų reguliavimas

Požymiai, kad reikalingas langų reguliavimas

1

Kliūna lango apačia uždarant – atidarant langą

Kad lango dabartinė pozicija nėra tiksli rėmo atžvilgiu, galima suprasti iš varčios uždarymo – lango apačia tiesiog užkliūva atidarant arba uždarant langą. Langas turi atsidaryti lengvai bei greitai, be jokių kliūčių, o uždaromas – priglusti. Jei taip nėra, ir langą atidaryti ar uždaryti nėra paprasta, tai – vienas iš ženklų, rodančių, kad yra būtinas langų reguliavimas.
2

Plastikinių langų reguliavimas būtinas, kai pilnai neužsilenkia rankenėlė

Tai dar vienas požymis, kad langą reikia reguliuoti. Jei viskas gerai, rankenėlę lenkti yra labai paprasta bei lengva, tuo tarpu, jei langui reikalingas reguliavimas, rankenėlė užsilenkia labai sunkiai arba neužsilenkia iš viso.
3

Traškesys uždarant langą – reikalingas plastikinių langų reguliavimas

Jei langas funkcionuoja tobulai, jį uždarydami neišgirsite jokio nemalonaus garso – traškesio, ūžesio, bildesio, tuo tarpu, jei pastebėjote, kad langą uždarant girdimi būtent tokie garsai, pats metas jį sureguliuoti. Tokie garsai, reiškiantys, jog langą būtina reguliuoti, kyla todėl, kad lango mechanizmas tiesiog išsiderina iš esamos pozicijos.
4

Nesandarus langas

Kad langą būtina reguliuoti suprasti padės ir jo nesandarumas. Jei langas veikia gerai, jis yra sandarus ir net menkiausias šaltis nepateks į patalpą, tuo tarpu, jei pastebėjote, kad iš lauko sklinda nemaloni vėsa, tai reiškia, kad lango varčia yra netinkamoje pozicijoje rėmo atžvilgiu ir yra būtinas lango reguliavimas bei tarpinės keitimas.
5

Lango viršutinė dalis nepriglunda prie rėmo uždarant langą

Tik tuo atveju, jei lango viršutinė dalis tiksliai priglunda prie rėmo, galima teigti, kad langas bus uždarytas tinkamai. Na, o priešingu atveju, jei viršutinė dalis nepriglunda, galima teigti, kad ne tik langas yra uždaromas netinkamai, bet ir yra reikalingas reguliavimas.
langų meistras Vilniuje

Dirbame visoje Lietuvoje!

Išsikvieskite meistrą NEMOKAMAI
langų diagnostikai!

Išsikviesti langų meistrą

Langų reguliavimas pagal metų laiką (Žiema - Vasara)

Svarbu žinoti, kad langų reguliavimas turėtų būti atliekamas ne tik pajutus varstymo trikdžius, tačiau ir keičiantis metų laikui. Šiuolaikinės langų sistemos suteikia galimybę visiškai nesudėtingai keisti langų sandarumą pagal sezoną.

Reguliavimas Vasarai

Šiltuoju metų laiku sandarumą rekomenduojama kiek sumažinti, atlaisvinant lango prispaudimą (šiluma veikia plastiką ir gumines lango tarpines – šios dalys ima plėstis, taigi sandarumas didėja natūraliai. Neatlaisvinus lango prispaudimo, tarpinė yra per stipriai spaudžiama ir dėl to trumpėja jos eksploatacijos laikas.)

Reguliavimas Žiemai

Šaltuoju metų laiku – priešingai, lango sandarumą rekomenduojama padidinti ir langą reguliuoti taip, kad jis kuo stipriau prisispaustų (šaltis, atvirkščiai nei karštis, mažina plastiko ir guminių tarpinių tūrį, todėl lango prisispaudimas ir sandarumas natūraliai prastėja).