Langų priežiūros gidas

Medinių ir plastikinių langų remontas yra nemalonus ir nepigus reikalas. Susidūrus su langų gedimais yra pažeidžiama namų komforto būsena, pasijaučia, kad namuose tapo šalčiau, padidėja šildymo kaštai.

Todėl norime Jums suteikti trumpą langų priežiūros gidą, kuris apsaugos Jūsų langus.

Langų tarpinės

Langų tarpinės reikia keisti kas 5-8m, priklausomai nuo jų būklės. Medinių ir plastikinių langų tarpinės yra vienas iš pagrindinių langų sandarumą užtikrinančių elementų. Langų tarpinės dažniausiai susidėvi nuo sezonų kaitos, vandens.

Susidėvėjusios langų tapinės galime atskirti pagal jų išvaizdą ir sukietėjimą, jaučiamas iš lauko einantis šaltis. Pagal statistinius duomenis 15-20% šilumos mes netenkame per nesandarius langus, dėl to padidėja ir šildymo kaštai. Geros langų tarpinės užtikrins didesni langų sandarumą ir sutaupys šildymo išlaidas!

Langų reguliavimas

Medinių ir plastikinių langų reguliavimas turi būti atliekamas kas 2-4m.. Langų reguliavimas yra vienas iš pagrindinių langų priežiūros elementų. Išsireguliavusi langą galite atskirti pagal tai kaip jis atsidaro, jeigu atidarant langą jaučiame, kad langas kliūna savo rėmą apačioje arba šone, jis bus išsireguliaves.

Aptikus tokį gedimą būtina kuo skubiau atlikti langų reguliavimą, kadangi to pasekoje galimas langų furnitūros gedimas. Ilgai neišsprendžiant šios bėdos bus reikalingas pilnas langų remontas kuris kainuos kur kas daugiau nei langų reguliavimas. Gerai sureguliuotas langas neturi kliudyti rėmo kraštinių!

Langų sutepimas

Mediniai ir plastikiniai langai turi būti tepami, bent kartą į metus. Langų furnitūra kuri randasi lango viduje yra slenkantis mechanizmas į kurį iš lauko patenka purvas ir dulkės kurios trukdo langų furnitūrai sklandžiai judėti ir apsunkina langų rankenos judėjimą. Tokiu atveju langų sutepimas padeda pravalyti langų furnitūra nuo purvo ir palengvina langu rankenos sukimą ir sumažina langų furnitūros gedimų tikimybę.

langų meistras Vilniuje

Dirbame visoje Lietuvoje!

Išsikvieskite meistrą NEMOKAMAI
langų diagnostikai!

Išsikviesti langų meistrą

D.U.K.

Kuo sutepti tarpines? Ar dažnai tai reikia daryti?

Tarpines būtina sutepti du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Pavasarį, kad vasarą nuo karščio neprikeptų, o rudenį, kad neprišaltų. Tinkamiausias šiuo atveju – silikoninis tepalas, kurio paskirtis – sutepti automobilių durelių gumas, kad žiemą neprišaltų. Jis būna purškiamas arba tepamas.

Kodėl lango rėme laikosi vanduo?

Kiekvienas lango rėmas turi drenažines angas. Jas reikia retkarčiais išvalyti. Jei tai nedaroma, jos užsikemša. Būna, kad vanduo ima veržtis net ant palangių ar grindų (jei kalbame apie balkonų duris ar stiklo vitrinas).

Drenažinės angos išvalomos labai paprastai: paėmus guminę kriaušę su slėgiu purškiamas vanduo. Iš lauko turi matytis, kaip vanduo tolygiai bėga iš gaubtelio. Jei labai užsikimšusi, skylutę galima išvalyti plona vielute.