Langų priežiūros gidas

Medinių ir plastikinių langų remontas kelia nepatogumus ir sutrikdo namų kasdienybę. Atsiradus langų gedimams namie tampa šalčiau, kyla skersvėjai ir padidėja šildymo kaštai, sutrinka garso izoliacija ir krinta saugumo lygis.

Tačiau šiems nepatogumams galima laiku užkirsti kelią. Pateikiame trumpą langų priežiūros gidą, kuris padės apsaugoti Jūsų langus, finansus ir ramybę.

Langų tarpinės

Langų tarpines rekomenduojama keisti kas 5-8 m. priklausomai nuo jų būklės. Jos yra vienas iš pagrindinių langų sandarumą užtikrinančių elementų. Langų tarpinės dažniausiai nusidėvi dėl sezonų kaitos ir patekusios drėgmės.

Atpažinti langų tarpinių susidėvėjimą nesunku pažvelgus į jų išvaizdą ir elastingumą, juntamu iš lauko besiveržiančio oro srautu. Remiantis statistiniais duomenimis, dėl nesandarių langų netenkama apie 15-20% šilumos, todėl kokybiškos langų tarpinės padeda efektyviai sulaikyti šilumą namuose ir sutaupyti.

Langų reguliavimas

Reguliuoti medinius ir plastikinius langus reikia kas 2-4 metus atsižvelgiant į jų naudojimo dažnį. Išsireguliavusį langą atpažinsite jei jį atidarant ir/ar uždarant girdite traškesį arba jaučiate langą kliūnant už rėmo kraštinių.

Aptikus tokį gedimą būtina kuo skubiau imtis veiksmų. Jei delsite, varstant išsireguliavusius langus galima pažeisti langų furnitūrą, kuriai bus reikalingas pilnas langų remontas.

Langų tepimas

Medinius ir plastikinius langus reikia tepti bent kartą per metus, o geriausia – keičiantis sezonams. Nešvarumai ir dulkės, patenkančios ant lango viduje esančios furnitūros ir slenkančių mechanizmų, trukdo sklandžiam lango ir jo dalių veikimui.

Reguliarus langų tepimas padeda palaikyti švarą, sumažina langų furnitūrą nuo gedimų tikimybę ir palengvinti rankenos sukimą.

langų meistras Vilniuje

Dirbame visoje Lietuvoje!

Išsikvieskite meistrą NEMOKAMAI
langų diagnostikai!

Išsikviesti langų meistrą

D.U.K.

Kuo tepti langų tarpines? Kaip dažnai tai reikia daryti?

Geriausia langų tarpines tepti du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Šiltuoju metų laiku sutepti langai bus apsaugoti nuo karščio sukelto furnitūros deformacijos, o šaltuoju sezonu – nuo prišalimo. Rekomenduojame rinktis silikoninį tepalą (purškiamą arba tepamą), tinkamą gumoms tepti.

Kodėl lango rėme laikosi vanduo?

Lango rėmuose esančias drenažines angas reikia valyti, kad jos nesikimštų ir nesikauptų vanduo. Užsikimšusios drenažinės angos balkonų duryse ar vitrinose gali būti vandens veržimosi ant palangių ar grindų priežastis.

Drenažines angas valykite naudojant oro slėgį (guminė kriaušė ar suspausto oro purškiklis), jei to nepakanka, naudokite ploną vielutę. Švarias drenažines angas atpažinsite iš lauke pro gaubtelį tolygiai bėgančios vandens srovės.